Ara ja sabeu les taules de multiplicar, molt necessàries per el dia a dia, perquè sinó fos així, com sabríeu si la dependenta vos cobra bé quan anau a comprar 5 paquets de cromos que valen 2 euros cada paquet? o, com sabríeu el que valen 3 baldufes si cada una val 9 euros?
El següent vídeo és una demostració de com es poden realitzar les taules de multiplicar amb les mans.
Esperem que vos agradi!!!
Cap comentari:
Publica un comentari a l'entrada